Prel.startlista söndag
Publicerat: 2010-04-28 Kl: 22:00:40 | I kategori: AllmäntKlass 3 - Dressyr Lätt A:6 Bana A Preliminär | |||
Sponsor: Eskilstuna Lackforum AB | |||
39 anmälda | |||
Domare C: Agneta Aronsson | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Lisa Sarbring | Precis | |
Ärlaortens RF | Windwurf - Little Boy | 53 | |
2 | Marika Larsen | Domingo | |
Eskilstuna SS | Donnerhall - Espri | 28 | |
3 | Jenny Pettersson | Nitch | |
Lejondals RF | Ampere - Indus | 50 | |
4 | Lena Amnäs | Idefix | |
Djurgårdens RK | Master - Urbino | 36 | |
5 | Kirsi Karvonen | Duschesse | |
Waxholms FRK | Solos Carex - Chagall | 85 | |
6 | Elin Olsson | Candeloro | |
Örebro FK | Cortus - Prince Fair xx | 14 | |
7 | Pia Wahlberg | Don Carloz | |
Mälardalens RF | Don Primero - Warkant | 29 | |
8 | Charlotta Lundbäck | Davinci | |
Flensbygdens RF | Weltman - Tolstoy | 24 | |
9 | Charlotte Larson | Jacques Le Mans | |
Mälardalens RF | Le Mans xx - Hamilton | 38 | |
10 | Josefine Andersson | Brisell | |
Köpings RK | Briar - Pontus | 11 | |
12 | Heli Lundin | Sell am See | |
Eskilstuna SS | Lambourgini (SWB) - Chapman (SWB) | 62 | |
13 | Carolina Mörk | Quentin | |
Gripens RF | Quite Easy - Amiral | 55 | |
14 | Nadja Andert | Umbrella | |
Katrineholms RF | Bernstein - Utrillo | 72 | |
15 | Ankie Hilmerby | De Nie | |
Björklinge RF | De Niro - Condor M | 25 | |
16 | Cecilia Hansson | Calibra | |
Vingåkers RF | Okänd - Okänd | 13 | |
17 | Carina Dahlström | Alva (44) | |
Gnesta Ridklubb | Akribori - Urbino | 4 | |
18 | Sofia Qvarfordt-Jarl | Willow 224 | |
Årsta-Runsten | Werenfels - Lesoto | 76 | |
19 | Eva-karin Dinehage | Kitty | |
Säfva Ridklubb | Enrico - Ursus | 40 | |
20 | Nadja Andert | Pavel | |
Katrineholms RF | Pablo - Muschat (ej kvalif.h.) | 51 | |
21 | Jenny Andersson | Al Caprinz | |
Mariefreds RK | Landprinz I - Legat | 3 | |
22 | Carolina Mörk | Cinoek | |
Gripens RF | Lambada Van Berkenbroeck - Ritmeister | 20 | |
23 | Cecilia Wahlf | Cassius Pooh | |
Östra Sörmlands L | Cortus - Baffin xx | 15 | |
24 | Malin Pårs | Chiaretto | |
Katrineholms RF | Angard - Imperator | 19 | |
25 | Anngelica Eriksson | Gazette | |
Gnesta Ridklubb | Gazpon - Falleur | 33 | |
26 | Ingela Johansson | Treasure | |
Eskilstunaorten | Sack (SWB) - Trofé | 69 | |
27 | Malin Andersson | Donator | |
Flensbygdens RF | Don Primero - Maraton | 31 | |
28 | Ann Holmqvist | Don Negro | |
Mariefreds RK | Donnerschlag - Goldstern | 30 | |
29 | Suvi Räsänen | Anea | |
Gripens RF | De Niro - Bellini | 6 | |
30 | Madeleine Karlsson | Fränkel | |
Östra Sörmlands L | Levantos II - Stove Friend xx | 32 | |
31 | Emmy Carlsson | Slotsgårdens Safir | |
Katrineholms RF | Lobster - Okänd | 63 | |
32 | Johanna Theorén | Ziska Enemaerke | |
Gnesta Ridklubb | Royal Z II - Godfather | 77 | |
33 | Oscar Eriksson | Liandor Heart Breaker | |
Eskilstunaorten | Cairo - Alibi | 45 | |
34 | Helena Stenebo-Bengtsson | Cover | |
Flensbygdens RF | Okänd - Okänd | 86 | |
35 | Anna Karlegård | Hedwig | |
Gnesta Ridklubb | D-Day - Furioso III | 35 | |
36 | Anna TeilingGårdlund | Juliette | |
Gnesta Ridklubb | Good Future - Krevad | 39 | |
37 | Nina Gustafsson Parkkonen | Last Change Quimmer | |
Segersta SR | Quite Easy - Immer | 43 | |
38 | Camilla Wiberg | Trois Mercredi | |
Södertälje RK | Lord Alberth (SWB) - Lion D´or x | 70 | |
39 | Madeleine Holmqvist | Rangun | |
Mariefreds RK | Rosentänzer - Panchero x | 56 | |
Helena Sennfält | Abraxas | ||
Strömsholms RSF | Abanos - Foxtrott | 1 | |
till toppen |
Klass 1 - Dressyr FEI Prix S:t Georges Bana A Preliminär | |||
Sponsor: IP Industripartner AB | |||
18 anmälda | |||
Domare H: Lotta Finstorp | |||
Domare C: Lars Andersson | |||
Domare M: Maud Nordlund | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Susanne Pettersson | Massena | |
Björklinge RF | Midt-West Ibi-Light - Napoleon | 81 | |
2 | Helena Björnhager | Bardolino | |
Björklinge RF | Magini - Imperator | 79 | |
3 | Christina Lindström | Chevalotti | |
Årsta-Runsten | Cheval Sansibar - Indus | 18 | |
4 | Sanna Nilsson | Go Dutch III | |
Eskilstunaorten | Gracieux - Larinero | 34 | |
5 | Ludvig Michaelsson | Vincent af Sungård | |
Segersta SR | Trofe - Hertigen | 73 | |
6 | Towe Lindstam | Twin Keep Cool | |
Linköpings FK | Cortus - Stanford | 71 | |
7 | Anna PerssonLardinger | Wellington | |
Flensbygdens RF | Chapman - Duell | 74 | |
8 | Sara Wennberg | Tip Toe | |
Djursholms RK | Tip Top - Lombard | 66 | |
10 | Chanette Sahlstrand | Pizass | |
Björklinge RF | Partisan - Ganesco | 52 | |
11 | Cecilia Alpe | Rivaldo | |
Djurgårdens RK | Rouletto - Prince Thatch xx | 58 | |
12 | Karin Olsson | Amadore | |
Skråmsta CR | Gigolo - Long John xx | 5 | |
13 | Anneli Morberg | Top Secret | |
Strömsholms RSF | Lucky One - Stanford | 67 | |
14 | Renée Ribring | Reier | |
Björklinge RF | Laurentz - Elegant | 57 | |
15 | Sanna Nilsson | Melvin C | |
Eskilstunaorten | Ferrington - Beaujolais | 49 | |
16 | Cecilia Hansson | Ruby Glow | |
Vingåkers RF | Royal Diamond - Glorieux | 60 | |
17 | Rebecca Svedberg | Night-Vision | |
Strömsholms RSF | Okänd - okänd | 83 | |
18 | Ylva Odelberg | Basilika | |
Björklinge RF | Prestige VDL - Bartok | 82 | |
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Lätt A:4 Bana B Preliminär | |||
14 anmälda | |||
Domare C: Anette Henriksson | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Nadja Andert | Umbrella | |
Katrineholms RF | Bernstein - Utrillo | 72 | |
2 | Ankie Hilmerby | De Nie | |
Björklinge RF | De Niro - Condor M | 25 | |
3 | Carolina Mörk | Quentin | |
Gripens RF | Quite Easy - Amiral | 55 | |
4 | Carina Axling | Bel-Lina | |
Västerås RS | Bernstein - Lambert | 78 | |
5 | Frida Hindemo | Söndermarkens Frigga | |
Gripens RF | Michellino - World Record xx | 64 | |
6 | Malin Pårs | Chiaretto | |
Katrineholms RF | Angard - Imperator | 19 | |
7 | Carina Dahlström | Alva (44) | |
Gnesta Ridklubb | Akribori - Urbino | 4 | |
8 | Nadja Andert | Pavel | |
Katrineholms RF | Pablo - Muschat (ej kvalif.h.) | 51 | |
9 | Sofia Qvarfordt-Jarl | Willow 224 | |
Årsta-Runsten | Werenfels - Lesoto | 76 | |
10 | Cecilia Hansson | Calibra | |
Vingåkers RF | Okänd - Okänd | 13 | |
11 | Eva-karin Dinehage | Kitty | |
Säfva Ridklubb | Enrico - Ursus | 40 | |
12 | Cecilia Wahlf | Cassius Pooh | |
Östra Sörmlands L | Cortus - Baffin xx | 15 | |
13 | Ingela Johansson | Treasure | |
Eskilstunaorten | Sack (SWB) - Trofé | 69 | |
14 | Madeleine Karlsson | Fränkel | |
Östra Sörmlands L | Levantos II - Stove Friend xx | 32 | |
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4 Bana B Preliminär | |||
Sponsor: Levád Fysiotherapi AB | |||
35 anmälda | |||
Domare C: Eva Brink | |||
Startnr | Ryttare | Häst | |
---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Ida Rehnström | Andi | |
Gnesta Ridklubb | Andiamo - Fanal | 84 | |
2 | Jenny Pettersson | Nitch | |
Lejondals RF | Ampere - Indus | 50 | |
3 | Lena Amnäs | Idefix | |
Djurgårdens RK | Master - Urbino | 36 | |
4 | Elin Olsson | Candeloro | |
Örebro FK | Cortus - Prince Fair xx | 14 | |
5 | Charlotte Larson | Jacques Le Mans | |
Mälardalens RF | Le Mans xx - Hamilton | 38 | |
6 | Malin Nystedt | Tayani | |
Nyby-Torshälla RK | Jeopardy - Florett x | 65 | |
7 | Sofia Holmqvist | Arro Bell | |
Mariefreds RK | Anart - Stove Friend xx | 7 | |
8 | Lena Graflund | Lapaz | |
Gripens RF | Lemon - Stanford | 42 | |
9 | Peter Folkesson | Crianza | |
Östra Sörmlands L | Chapman - National Zenith xx | 22 | |
10 | Pernille Primdahl | Klövenhöjs Moschino | |
Katrineholms RF | Come Back II - Marino | 41 | |
11 | Lina Älegård | Tor | |
Gnesta Ridklubb | Voltaire - Guillaume tell xx | 68 | |
12 | Sanna Nilsson | Go Dutch III | |
Eskilstunaorten | Gracieux - Larinero | 34 | |
13 | Charlotta Lundbäck | Davinci | |
Flensbygdens RF | Weltman - Tolstoy | 24 | |
14 | Josefine Eriksson | Saphir | |
Mariefreds RK | Sambuco B - Loewenstein | 61 | |
15 | Bo Karlsson | Dandy | |
Gripens RF | Davignon I - Cardinal xx | 23 | |
16 | Lena Pettersson | Indra | |
Södertälje RK | Bayron - Jaguar | 37 | |
17 | Carina Thörn | Levantero | |
Östra Sörmlands L | Levantos I - Lancetto | 44 | |
18 | Tatjana Karlsson | Didrik | |
Dyltabruks RF | Electro - Duell | 26 | |
19 | Emelie Larnholt | Castro | |
Gnesta Ridklubb | Triumf - Robin Z | 16 | |
20 | Anette Westerberg | Cadiz | |
Eskilstunaorten | Master - Presto xx | 12 | |
21 | Helena Widell | Princeps | |
Flensbygdens RF | Tramal - Hipokras | 54 | |
22 | Jenny Andersson | Al Caprinz | |
Mariefreds RK | Landprinz I - Legat | 3 | |
23 | Carolina Mörk | Cinoek | |
Gripens RF | Lambada Van Berkenbroeck - Ritmeister | 20 | |
24 | Cecilia Hansson | Ruby Glow | |
Vingåkers RF | Royal Diamond - Glorieux | 60 | |
25 | Renée Ribring | Reier | |
Björklinge RF | Laurentz - Elegant | 57 | |
26 | Oscar Eriksson | Liandor Heart Breaker | |
Eskilstunaorten | Cairo - Alibi | 45 | |
27 | Mia Wollstén | Westergårdens Vivi Light | |
Djurgårdens RK | Come Back II - Raimondo | 75 | |
28 | Alexandra Ekberg | Domgraf 33 | |
Jump Club RSF | Donnerhall - Pik Bube | 27 | |
29 | Anna Eriksson | Brighton | |
Söderköpings RS | Bellini - Pablo xx | 10 | |
30 | Janette Erixon | Marrachino | |
Södertälje RK | Martini - Jaguar | 47 | |
31 | Sophie Alm | Charline IX | |
Vikbolandets RF | Zeppelin - Brabant | 17 | |
32 | Helena Sennfält | Abraxas | |
Strömsholms RSF | Abanos - Foxtrott | 1 | |
33 | Carina Strömbäck | Malleur | |
Eskilstuna SS | Falleur - Chapman | 46 | |
34 | Susanna Isberg | Benjamin | |
Stjärnholms RF | Bonaparte - Herkules | 8 | |
-1 | Sophia Karlsson | Roi du Moulin | |
Södertälje RK | Moulin xx - Thatching xx | 59 | |
till toppen |
Klass 23 - Dressyr Allsvenskan div 1 Södermanland, omg 2 Lag Preliminär | ||
Allsvenskan div 1 Södermanland, omg 2 | ||
Lätt A:6, MsvB:4 | ||
19 anmälda | ||
Ryttare | Häst | |
---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | Hästnr |
Malin Pårs | Chiaretto | |
Katrineholms RF (1) | Angard - Imperator | 19 |
Jenny Andersson | Al Caprinz | |
Mariefreds RK (1) | Landprinz I - Legat | 3 |
Emmy Carlsson | Slotsgårdens Safir | |
Katrineholms RF (1) | Lobster - Okänd | 63 |
Suvi Räsänen | Anea | |
Gripens RF (1) | De Niro - Bellini | 6 |
Ann Holmqvist | Don Negro | |
Mariefreds RK (1) | Donnerschlag - Goldstern | 30 |
Pernille Primdahl | Klövenhöjs Moschino | |
Katrineholms RF (1) | Come Back II - Marino | 41 |
Ingela Johansson | Treasure | |
Eskilstunaorten (1) | Sack (SWB) - Trofé | 69 |
Sofia Holmqvist | Arro Bell | |
Mariefreds RK (1) | Anart - Stove Friend xx | 7 |
Carolina Mörk | Cinoek | |
Gripens RF (1) | Lambada Van Berkenbroeck - Ritmeister | 20 |
Josefine Eriksson | Saphir | |
Mariefreds RK (1) | Sambuco B - Loewenstein | 61 |
Cecilia Wahlf | Cassius Pooh | |
Östra Sörmlands L (1) | Cortus - Baffin xx | 15 |
Lena Graflund | Lapaz | |
Gripens RF (1) | Lemon - Stanford | 42 |
Oscar Eriksson | Liandor Heart Breaker | |
Eskilstunaorten (1) | Cairo - Alibi | 45 |
Madeleine Karlsson | Fränkel | |
Östra Sörmlands L (1) | Levantos II - Stove Friend xx | 32 |
Bo Karlsson | Dandy | |
Gripens RF (1) | Davignon I - Cardinal xx | 23 |
Peter Folkesson | Crianza | |
Östra Sörmlands L (1) | Chapman - National Zenith xx | 22 |
Sanna Nilsson | Go Dutch III | |
Eskilstunaorten (1) | Gracieux - Larinero | 34 |
Anette Westerberg | Cadiz | |
Eskilstunaorten (1) | Master - Presto xx | 12 |
Carina Thörn | Levantero | |
Östra Sörmlands L (1) | Levantos I - Lancetto | 44 |
till toppen |
Klass 23 - Dressyr Allsvenskan div 1 Södermanland, omg 2 Lag Preliminär | |||||
7 startande lag | |||||
Startnr | Uppfödare | Lagnr | |||
---|---|---|---|---|---|
Lagledare | |||||
Ryttare | Häst | ||||
Mariefreds RK | Lag 1 | ||||
Ann Holmqvist | |||||
Jenny Andersson | Al Caprinz | ||||
Ann Holmqvist | Don Negro | ||||
Sofia Holmqvist | Arro Bell | ||||
Josefine Eriksson | Saphir | ||||
Gripens RF | Lag 1 | ||||
Carolina Mörk | |||||
Suvi Räsänen | Anea | ||||
Carolina Mörk | Cinoek | ||||
Lena Graflund | Lapaz | ||||
Bo Karlsson | Dandy | ||||
Östra Sörmlands L | Lag 1 | ||||
Ewa Gustavsson | |||||
Cecilia Wahlf | Cassius Pooh | ||||
Madeleine Karlsson | Fränkel | ||||
Peter Folkesson | Crianza | ||||
Carina Thörn | Levantero | ||||
Katrineholms RF | Lag 1 | ||||
Pernille Primdahl | |||||
Malin Pårs | Chiaretto | ||||
Emmy Carlsson | Slotsgårdens Safir | ||||
Pernille Primdahl | Klövenhöjs Moschino | ||||
Gnesta Ridklubb | Lag 1 | ||||
Eskilstunaorten | Lag 1 | ||||
Kristin Pärnaste | |||||
Ingela Johansson | Treasure | ||||
Oscar Eriksson | Liandor Heart Breaker | ||||
Sanna Nilsson | Go Dutch III | ||||
Anette Westerberg | Cadiz | ||||
Flensbygdens RF | Lag 1 | ||||
Kommentarer
Trackback